Slide background

Wczesne
Wspomaganie Rozwoju

Specjalistyczna terapia wspierająca rozwój
Twojego dziecka

Poznaj WWR
Slide background

Przejdź się z nami
po Akademii

Wirtualny spacer po salach przedszkola i żłobka już dostępny. Obejrzyj każdą salę i poznaj nasze standardy.

rozpocznij spacer
Slide background

Akademia Pana
Drozda w Szczecinie

Misją Akademii Pana Drozda jest wspieranie
harmonijnego rozwoju dziecka.

sprawdź ofertę
Slide background

Przedszkole niepubliczne
w Szczecinie

Misją Akademii Pana Drozda jest wspieranie
harmonijnego rozwoju dziecka.

sprawdź ofertę
Dodano: 07 Cze 2020

Przedszkole i Żłobek dla Twojego dziecka


Poznaj naszą placówkę

Przedszkole i Żłobek ?Akademia Pana Drozda świadczy edukację i opiekę dla Waszych pociech już ponad 7 lat! Znajdujemy się przy ul. Drozdowej 60a, w centrum dzielnicy Krzekowo – u stóp Bezrzecza ?. Z łatwością do nas traficie jadąc do pracy przez Bezrzecze, Pogodno i Krzekowo. Nasza placówka mieści się w spokojnym, pełnym zieleni miejscu z dala od ruchu ulicznego w budynku o powierzchni ponad 400m2 ??! Do dyspozycji dzieci jest 5 sal dydaktycznych, sala gimnastyczna ⚽, jadalnia, własny ogród ? z kompleksowo wyposażonym placem zabaw oraz kącik terapeutyczny. Sale dydaktyczne są klimatyzowane, odpowiednio naświetlone, w pełni wyposażone (tablica interaktywna, rzutnik, komputery przenośne, zabawki, pomoce dydaktyczne, przybory papiernicze) zapewniając Waszym pociechom miejsce idealne do wszechstronnego rozwoju, poczucia bezpieczeństwa, zaufania i radości ?.

 

Kadra i opieka w Akademii

Dzieci są dla nas najważniejsze ?, dlatego nasza kadra to zgrany zespół starannie dobranych nauczycieli i  specjalistów którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Grupy w naszej placówce liczą 14 dzieci którymi zajmuje się główny nauczyciel prowadzący wspierany przez drugiego nauczyciela. W małych grupach możemy skupić się indywidualnie na każdym dziecku i zadbać o wszystkie potrzeby naszych maluszków ✅.  

 

Aktywności w ciągu dnia

Zastanawiacie się co te nasze szkraby porabiają przez cały dzień ? ? Spieszymy z odpowiedzią??!

✅?‍? W Akademii Pana Drozda realizujemy podstawę programową ustaloną przez Ministerstwo Edukacji. Celem której jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka, realizowane przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenia doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W efekcie takiego wsparcia dziecko osiąga dojrzałość do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji.

✅?‍♂ Ponadto w Akademii Pana Drozda wspieramy wszechstronność, dzieci w ramach czesnego uczęszczają na wszystkie zajęcia dodatkowe. Ćwiczymy uważność i pewność siebie na zajęciach z języka angielskiego, koordynację, prawidłową postawę, czucie głębokie na gimnastyce korekcyjnej i rytmice ?‍♂, zwinność i szybkość na zajęciach z piłkami ⚽ organizowanymi przez Przedszkoliadę oraz współpracę w grupie, akceptację i odwagę na zajęciach tanecznych ??.

✅? Każdy dzień w naszym przedszkolu i żłobku to ogrom nowych doświadczeń, niezliczona ilość bodźców do przetworzenia oraz masa śmiechu i radości.

 

Specjaliści dla Twoich dzieci

W Akademii Pana Drozda dbamy ? o harmonijny rozwój naszych przedszkolaków i pragniemy zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie ❗

– Fizjoterapeuci dbają o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci zapewniając im zajęcia ogólnorozwojowe ?‍♂ oraz indywidualne sesje rehabilitacyjne ?‍⚕.
– Terapeuci integracji sensorycznej wyciszają przebodźcowane zmysły prawidłowo stymulując układ nerwowy naszych szkrabów ? oraz modulują otrzymywane informacje. 
– Logopedzi i neurologopedzi dbają o prawidłowy rozwój aparatu mowy ?,
– Pani psycholog ?‍? pomaga dzieciom poradzić sobie w trudnych chwilach ?.

W naszym przedszkolu dziećmi opiekujemy się z każdej strony ?. Tworzymy miejsce, które nie jest tylko przedszkolem ?, jesteśmy placówką zapewniającą naszym pociechom harmonijny rozwój, zdrowie oraz przyjaźń i ciepło domowego ogniska ?.

 

WWR! Twoje dziecko potrzebuje specjalistycznej opieki?

Dobrze że do nas trafiliście! Akademia Pana Drozda realizuje wczesne wspomaganie rozwoju finansowane z budżetu miasta Szczecin. Na podstawie orzeczenia poradni psychologiczno – pedagogicznej tworzymy plan Wczesnego Wspomagania Rozwoju składający się ze specjalistycznych zajęć.

✅ Plan uwzględnia zajęcia terapeutyczne z:
– logopedii,
– neurologopedii,
– integracji sensorycznej,
 psychologii dziecięcej,
– rehabilitacji prowadzonej przez fizjoterapeutę,
terapii adekwatnych do zaburzeń rozwoju,
terapii ręki,
dogoterapii.

❓ Jacy terapeuci pracują z dziećmi z orzeczeniem o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju ? Skład zespołu terapeutycznego tworzą: pedagodzy, logopeda, neurologopeda, psycholog dziecięcy, terapeuci integracji sensorycznej oraz fizjoterapeuci.

? Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i wspieraniem ich rozwoju. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie, uwzględniane są jego potrzeby oraz mocne i słabe strony.

? Praca z dziećmi posiadającymi orzeczenie o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju odbywa się  w godzinach pracy placówki. Zapewniamy Twojemu dziecku kompleksową edukację i opiekę w jednym miejscu. Już nie musisz stać w korkach na zajęcia popołudniowe ??.

 

Opłaty w Akademii Pana Drozda

Dzieci są przyjmowane do Akademii przez cały rok kalendarzowy, w zależności od dostępności miejsc.

Akademia zawiera umowę cywilno-prawną z Rodzicami na cały rok kalendarzowy na okres 12 miesięcy z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Przedszkole i Żłobek są czynne przez cały rok od 1 września do 31 sierpnia,

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00-17:00, z uwzględnieniem dwutygodniowej przerwy w okresie wakacyjnym ustalanym do miesiąca lutego bieżącego roku.

 

Czesne w Przedszkolu 700 zł
Czesne w Żłobku 850 zł
Opłata wstępna rekrutacyjna 250 zł

 

W ramach opłaty oferujemy:

zajęcia zgodne z podstawą programową, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, język angielski, zajęcia taneczne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia z psychologiem dziecięcym,

rytmikę, zajęcia logopedyczne, zajęcia plastyczne, wyjścia poza placówkę, ubezpieczenie.

Dodatkowo płatne jest wyżywienie 12 zł dziennie, odliczane w przypadku nieobecności dziecka.

Czesne jest płatne z góry do 5-go dnia każdego miesiąca przelewem lub gotówką.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy w zakładce kontakt lub zadzwoń pod nr 502 345 315.